• SketchUp Türkiye Forumlarına hoşgeldiniz. Forumumuza üye olarak, bir çok içerikten ücretsiz yararlanabilir, forum üyeliği avantajlarına erişebilirsiniz.

Uyarı Forum Kuralları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Semih Can

semihcannet
Yönetim Ekibi
Admin
Katılım
3 May 2021
Mesajlar
181
Tepkime puanı
77
Puanları
28
Konum
Gönen
Tehdit edici, küfürlü, müstehcen, kaba, nefret dolu yada aşırı sayıda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak kesinlikle yasaktır.

Yazdığınız her türlü mesajdan yalnızca siz sorumlu sayılırsınız. Forum Yöneticileri bu konuda hiçbir sorumluluk üstlenmez. Forum kurallarına uymayan mesajlar hiçbir ayrım gözetmeksizin silinir.

Foruma mesaj yazarken lütfen forum kuralları dahilinde mesajlar yazmaya çalışın aksi takdirde mesajlarınız hiçbir uyarıda bulunulmadan silinir.

Daha fazla bilgi için Forum Yöneticileri ile irtibata geçin.

1) Forumlarda kişi veya firmaların onurlarını zedeleyecek hakaret, küfür vs. içeren mesajları yazmak kesinlikle yasaktır.

2) Forumdaki bir kullanıcıyı bir konuda bilgisi olmadığı veya az bilgisi olduğu için veya bir konuda hatalı bilgi verdiği için suçlayıp hakaret edemezsiniz. Böyle durumlarda lütfen olaya kibarca yaklaşın.

3) Forumlarda cevabı önceden verilmiş soruları forum içerisinde aramadan gereksiz mesajlar yazıp forumda gereksiz bir karmaşa yaratanlar önce uyarılıp ardından gerek görülürse forumdan uzaklaştırılacaktır. Böyle bir olaya düşmemek için forumun ARAMA özelliğini kullanınız.

4) Aynı başlığı birden fazla kategori altında açamazsınız. Bununla beraber lütfen konu başlıklarına dikkat ediniz. Dikkat çekici konu başlıkları seçmek yasaktır. Konuyu anlatan başlıklar seçmeye özen gösteriniz. Buna benzer olaylarda konu silinir, gerektiğinde üyelik iptal edilebilir.

5) Forumda dil, din, ırk ve siyaset hakkında tartışma yapmak kesinlikle yasaktır, siyasi yazılarınızı siyasi içerikli forumlara üye olarak o forumlarda dile getirebilirsiniz, forumu siyasi propaganda için kullananların üyelikleri iptal edilir.

6) Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için kesinlikle büyük harf kullanarak yazı yazmayınız. Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçmeniz gerekiyor. “Yardım”, “lütfen”, “acil”, “kişiye özel” gibi başlıklar derhal silinecektir.

7) Forum bilgi paylaşım merkezi olduğu için gereksiz-kişisel tartışmalara-atışmalara girmek yasaktır. Forum birbirinize meydan okuyacak bir yer değildir.

8) Başkasına ait kişisel bilgiler yayınlamak yasaktır. (telefon numarası, e-posta adresi v.b.)

9) Forum görevlileri forumdaki yetkili kişilerdir. Forum görevlilerine hakaret, küfür vs. kesinlikle yasaktır.

10) Yöneticiler her yazılan mesajı kontrol edemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.

11) Yöneticiler siteden sorumlu kişilerdir. Gereksiz tartışmalara girmek yasaktır. Forumlarda yöneticilere dolaylı yoldan sataşmak, üyelik iptalinize neden olabilir. Sorunlarınızı yöneticilerin özeline mesaj atarak çözünüz.

12) Forumlarda üyeler arasında yapılan link ve program paylaşımında, bilgisayarınızda oluşabilecek problemlerden kullanıcılar sorumludur. Bu yolla program indiren kullanıcılar bir virüs tarama programını muhakkak kullanmalıdırlar. Aksi halde site yönetimi sorumluluk kabul etmez.

13) Forumda warez, lisanssız, crackli, yasal omayan her türlü içerik paylaşmak, talep etmek yasaktır.

14) Kategorilerde açtığınız konularda, daha sonraki günlerde de ekleme yaparsanız, aynı forumu kullanırsanız, forum kirliliğini önlemiş oluruz. Buna benzer olaylarda bu kurala uyulmaz ise yöneticiler forumu temizleme yetkisine sahiplerdir.

15) Foruma konunuzu yazdıktan sonra, lütfen forumu yukarılarda tutmak için konu ile alakasız yazılarla eklemeler yapmayınız. Bu tip eylemlerde, forum uyarı yapılmadan silinecektir. İlk mesajınızı dikkatli yazınız, ekleme yapmak isterseniz “düzenle” ile yazınızı düzeltebilirsiniz.

16) Forum kurallarında yazılı olmayan fakat genel ahlâka ve etik kurallarına ters düşen yazışmalarda, ticari işlemlerde ve her türlü eylemde bulunan üyelere uygulanacak yaptırım yönetimin inisiyatifindedir.

17) Forum kuralları, kategori kuralları ile birlikte bir bütündür. Forum kurallarında yazılı olmayan hususlarda kategori kuralları uygulanır.

18) SketchUpForum.com internet sitesini ziyaret eden ve kayıt olan her üye ve ziyaretçi, Gizlilik Politikası Hükümlerini ve KVKK Aydınlatma Metnini okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır;

16) Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği BURADAN bildirebilirsiniz. Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

17) Bu forumda bulunarak tüm forum kurallarını kabul etmiş sayılırsınız. Forum kuralları haber vermeksizin değiştirilebilir.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst